park w GolinieRok 2011 był bogaty w inwestycje. Również wtedy wykonano renowację przykościelnego parku. Dotację na ten cel pozyskano poprzez Stowarzyszenie „Lider Zielonej Wielkopolski” ze środków unijnych. Koszt tej operacji wyniósł prawie 300 tysięcy złotych i pokryła go w całości Gmina Jarocin.

Projekt obejmował zagospodarowanie terenów wokół kościoła, pobliskiego parku jako miejsca, z przeznaczeniem dla mieszkańców, turystów i gości. W części centralnej, zaprojektowano staw ze strumieniem. Całość parku łączy główna ścieżka rekreacyjna wyłożona kostką granitową rozgałęziająca się w kilku miejscach tworząc ścieżki. Przy ścieżce znajdują się duże głazy, na których wyryto stacje drogi krzyżowej. W parku usypano wzgórza, na których wkomponowano wiele roślin. Całość terenu objęta jest nasadzeniami, głównie gatunkami rodzimymi, a także roślin ozdobnych. Razem nasadzenia to ponad 3600 roślin. W parku zaprojektowano również ścieżkę edukacyjną, przy której posadzonych jest wiele odmian wraz z tabliczkami informacyjnymi, co umożliwi dzieciom i młodzieży szkolnej poznanie ciekawych roślin. Całość jest również wyposażona w małą architekturę, do której możemy zaliczyć ławki, drewniany mostek, jak również miejsca odpoczynku. Niektóre elementy parku podświetlane są również w nocy.

Park w GoliniePark w GoliniePark w Golinie