otoczenie GolinaWraz z początkiem 2011 roku rozpoczął się kolejny etap pracy przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Golinie. Nasze Stowarzyszenie pozyskało poprzez Stowarzyszenie „Lider Zielonej Wielkopolski”  maksymalne środki (pół miliona złotych) na dofinansowanie operacji: „Rewitalizacja i zagospodarowanie otoczenia wokół zabytkowego Kościoła w Golinie”.

Celem operacji było: „Przeprowadzenie prac rewitalizacyjnych oraz zagospodarowania otoczenia wokół zabytkowego Kościoła stanowi niezbędny element prawidłowego funkcjonowania obiektu służącego zarówno wspólnocie parafialnej, całej miejscowej społeczności oraz przybywającym gościom. Operacja przyczyni się do zachowania dziedzictwa kulturowego będącego celem jednego z działań PROW na lata 2007-2013.”

Inwestycja kosztowała ponad 620 tysięcy złotych. Stowarzyszenie pozyskało na ten cel prawie 470 tysięcy złotych z Unii Europejskiej oraz 120 tysięcy złotych z Gminy Jarocin. Brakujące 35 tysięcy złotych Stowarzyszenie zebrało wśród parafian.

027droga_procesyjna08

W ramach tej inwestycji został zerwany beton wokół kościoła, a w jego miejsce położona kostka granitowa, zrobione odwodnienia. Ponadto powstała ścieżka od plebani do dawnej salki katechetycznej. Między kamiennym płotem, a sadem proboszczowskim powstał parking dla samochodów i rowerów. Przy wjeździe na plebanie od strony ul. Wolności powstał parking dla autobusów. Na terenie przy sanktuarium wybudowano specjalną wiatę dla pielgrzymów, a w parku przykościelnym - kaplicę zadumy.

wiata dla pielgrzymówkaplica zadumy