renowacja kościołaW latach 2009-2010 dokonano renowacji bryły zewnętrznej kościoła. Prace pochłonęły ponad 610 tysięcy złotych. Została wykonana kompletna odbudowa oraz wzmocnienie konstrukcji kościoła od 2 metrów poniżej poziomu gruntu, aż po sam szczyt wieży.

W wyniku prac wzmocniono fundamenty, wymieniono spróchniałe elementy ścian, wyremontowano sygnaturkę oraz wymieniono dach. Goliński kościół ma niezwykłą budowę. Zbudowany jest z dwóch ścian. Ściana wewnętrzna wykonana jest z dębowych beli, natomiast ściana zewnętrzna to mur pruski okryty tynkiem. Aby wyremontować mur pruski wyjęto cegły ze ścian, a konstrukcję kościoła oparto na drewnianych belach. Następnie wymieniono spróchniałe elementy ściany i wmurowano na nowo cegły. Ponadto goliński kościół pochylony był w stronę południową, w związku z tym wzmocniono południową ścianę specjalnymi podporami.

Fundusze na ten cel pozyskano poprzez Stowarzyszenie „Lider Zielonej Wielkopolski” ze środków unijnych na lata 2007-2013 oraz z budżetu Gminy Jarocin. Ogromny wkład w tą inwestycję mieli również mieszkańcy parafii, którzy dołożyli do tej inwestycji ponad 150 tys. zł. O fundusze na ten cel postarało się Stowarzyszenia "Nasza Wspólnota".