UWAGA! Ta strona Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia używa cookies i podobnych technologii.

Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zrozumiałem

Tegoroczny Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Golinie połączony będzie z obchodami 50. rocznicy koronacji koronami papieskimi cudownego golińskiego obrazu.


20 sierpnia 2020 , godz. 19 (czwartek) – Dom Katolicki

Obchody rozpoczniemy spotkaniem promocyjnym i wykładem o koronacji obrazu golińskiej Matki Bożej przez kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. Specjalnie na tą okazję został wydany album z archiwalnymi zdjęciami i dokumentami koronacji i 40. rocznicy koronacji. Ponad 100 zdjęć i skanów dokumentów pozwoli nam lepiej poznać historię tego wydarzenia. Podczas spotkania wśród uczestników będą bezpłatnie rozdawane właśnie te albumy.

Projekt dofinansowany jest z budżetu Powiatu Jarocińskiego oraz indywidualnych sponsorów: firmę TAD-BUD Tadeusza Jelaka, Zakłady Przemysłu Mięsnego BIERNACKI, Bank Spółdzielczy w Jarocinie, ZAKŁAD KÓŁ ZĘBATYCH BEATA I TOMASZ RAŹNIAK GOLINA, Sylwestra Kobusińskiego, firmę ROLPASZ Krzysztofa Baranowskiego,firmę Blastrac Poland, firmę Catering Marchwiccy Plejada DAŃ, Krystynę i Krzysztofa Jackowiaków, Agnieszkę i Piotra Jackowiaków, Krystynę i Ryszarda Żyto, firmę Brygada Reklamowa i firmę KEDAR - fotografia i film.

21 sierpnia 2020, godz. 18 (piątek) – cmentarz parafialny

W piątek zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w intencji naszych przodków. Na cmentarzu parafialnym zostanie odprawiona Msza św. w ich intencji. Ponadto zostanie odsłonięty i poświęcony pomnik upamiętniający zasłużonych dla Ojczyzny. Wcześniej o godz. 16 będzie w golińskim sanktuarium okazja do spowiedzi.

22 sierpnia 2020 (sobota)

W przeddzień głównych uroczystości zapraszamy o godzinie 17 na Mszę św. dla służb mundurowych. O godz. 21 wspólnie odśpiewamy Apel Jasnogórski oraz zostanie odprawiona Msza św.

23 sierpnia 2020 (niedziela)

Główne uroczystości odpustowe rozpoczniemy Godzinkami o godz. 7.30, a po nich o godz. 8 i 10 zostaną odprawione Msze św.
W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną w kraju do sanktuarium nie przybędą zorganizowane grupy pielgrzymów i nie będzie tradycyjnych przywitań pielgrzymek.
W samo południe bp Łukasz Buzun będzie przewodniczyć sumie odpustowej. Uroczystości odpustowe zakończymy Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21.
Podczas niedzielnych uroczystości wśród mieszkańców i pielgrzymów będą rozdawane wcześniej wspomniane albumy wydane z okazji 50. rocznicy koronacji.

Ponadto w niedzielę od godz. 11 na terenie przy golińskim sanktuarium odbędzie się I Powiatowy Festiwal Lokalnych Smaków i Rękodzieła, na który zaprasza Starosta Jarociński Lidia Czechak. W ramach wydarzenia odbędą się:
- warsztaty pieczenia chleba
- warsztaty z carvingu
- konkurs „Imponujące warzywo lub owoc” na największe, najdziwniejsze i najśmieszniejsze warzywo/owoc
- konkurs „Lokalny smak roku 2020” – na najsmaczniejsze lokalne potrawy przygotowane z produktów bezpośrednio od rolnika przez członkinie KGW.

Ponadto na przybyłych czeka degustacja lokalnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu jarocińskiego. Partnerami projektu realizowanego przez Powiat Jarociński są: Sołectwo GOLINA I STEFANÓW, KGW Golina, KGW Zakrzew, Fundacja "W Dobrą Stronę", @Stowarzyszenie na rzecz Wsparcia i Rodziny Familia Jarocin. Projekt realizowany jest przy wsparciu Europejskich Funduszy Rolnych na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestuje w obszary wiejskie.

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, plan może ulec zmianie, prosimy śledzić na bieżąco stronę i profil na facebooku golińskiej parafii. Apelujemy o używanie maseczek ochronnych, dezynfekcję rąk oraz o zachowanie dystansu społecznego.

LITANIA DO MATKI BOŻEJ

SPOWIEDŹ

Codziennie w godzinach:
7:00-7:30 i 17:30-18:00

W niedziele i święta:
pół godziny przed każdą Mszą św.