Odpust Golina 2016

W tym roku nasz Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia obchodzić będziemy na początku września. Zgodnie z wieloletnią tradycją główne uroczystości odpustowe odbywają się  w pierwszą niedzielę po wspomnieniu św. Augustyna. Sumie odpustowej będzie przewodniczył o. Joel z Klasztoru O. Franciszkanów z Jarocina, jednak uroczyste świętowanie rozpoczniemy już w piątek. Szczegółowy program na plakacie.

W piątkowy wieczór udamy się na parafialny cmentarz, gdzie będziemy modlić się w intencji zmarłych. W sobotę będzie okazja do spowiedzi świętej. Ponadto o godzinie 1700 odprawiona zostanie Msza św. w intencji strażaków, którzy do stóp golińskiej Matki Bożej przyjdą w pielgrzymce po raz siódmy. W pielgrzymce uczestniczą zwykle druhowie z kilku ościennych powiatów.
W niedzielę o godzinie 1100 proboszcz Janusz Pytlik wraz z delegacją niosącą feretrony i ubraną w ludowe stroje przywita piesze pielgrzymki, które przyjdą do naszego sanktuarium. O godzinie 1200 rozpocznie się uroczysta Suma odpustowa, której przewodniczyć będzie o. Joel z Klasztoru O. Franciszkanów z Jarocina

Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy u stóp golińskiej Matki Bożej Pocieszenia.

Po każdej mszy świętej będzie można zakupić specjalne WOTA (certyfikaty, pocztówki i medaliony), z których całkowity dochód przeznaczony jest na remont golińskiego sanktuarium.

Zobacz szczegółowy plan Odpustu:

2 września (piątek)

7:30 Msza święta z homilią
18:00 Msza święta z homilią i procesja na cmentarz połączona z modlitwami za zmarłych

3 września (sobota)

15:00 - 17:00 spowiedź