UWAGA! Ta strona Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia używa cookies i podobnych technologii.

Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zrozumiałem
kościół jubileuszowy roku miłosierdzia

8 grudnia zainaugurowaliśmy Rok Święty Miłosierdzia. Nasze sanktuarium jest jedynym Kościołem Jubileuszowym w dekanacie jarocińskim. Udając się w pielgrzymkę do tego kościoła można otrzymać Odpust Zupełny.

 

Rok Miłosierdzia potrwa od 8 grudnia 2015 roku do 20 listopada 2016 roku. Hasłem są słowa "Miłosierni jak Ojciec".  W pierwszy dzień Roku Miłosierdzia w naszej parafii uroczyście otworzyliśmy drzwi święte. Obrzęd ten oznacza otwarcie dla wszystkich wierzących przejścia w stronę zbawienia.

Papież Franciszek wydał rozporządzenia dotyczące odpustów i sakramentu spowiedzi w Roku Miłosierdzia. „Pragnę, aby Jubileusz był żywym doświadczeniem bliskości Ojca, niejako dotknięciem ręką Jego czułości, aby wiara każdego wierzącego umocniła się, a tym samym jego świadectwo stawało się coraz bardziej skuteczne" – pisze we wstępie Franciszek.  Ojciec Święty pragnie, by „jubileuszowy odpust był dla każdego autentycznym doświadczeniem miłosierdzia Bożego, które wychodzi wszystkim naprzeciw z obliczem Ojca, który przyjmuje i przebacza, całkowicie zapominając popełniony grzech”.

Aby uzyskać odpust, wierni mają odbyć krótką pielgrzymkę do Drzwi Świętych otwartych w każdej katedrze i w kościołach wyznaczonych przez biskupa diecezjalnego, a także w czterech bazylikach papieskich w Rzymie.  Jednym z takich kościołów jest nasze Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Golinie, gdzie znajduje się Kaplica Bożego Miłosierdzia. Tam też jest możliwość uzyskania odpustu. Dla Franciszka jest ważne, by ten moment był połączony przede wszystkim z sakramentem pojednania, Eucharystią oraz refleksją nad miłosierdziem. Konieczne będzie, by tym celebracjom towarzyszyło wyznanie wiary, modlitwa za Papieża oraz w intencjach, które nosi on „w sercu dla dobra Kościoła i całego świata”.  Możliwość uzyskania jubileuszowego odpustu mają również ci, którzy nie będą mogli odbyć jubileuszowej pielgrzymki, zwłaszcza ludzie chorzy, starsi i samotni, którzy często nie są w stanie wyjść z domu. W tym celu mają oni „z wiarą i radosną nadzieją przeżywać ten moment próby, poprzez przyjęcie Komunii św. lub uczestniczenie w Mszy św. i w modlitwie wspólnotowej, również za pośrednictwem różnych środków przekazu”.

Komentarze   

0 #5 Sabina 2020-01-24 21:47
Yeah bookmaking this wasn't a speculative conclusion outstanding post!


Here is my site ... forum blueberry
markets predstavitev: https://sl.hundephysio-harnisch.de/kako-zasluziti-denar-preko-interneta/46/blueberry-markets/
Cytować
0 #4 Rebekah 2020-01-22 17:31
Thanks for your own hard work on this blog. My niece takes pleasure in managing research and it is easy to understand why.

All of us know all of the dynamic tactic you give valuable
items by means of your website and therefore strongly encourage response from visitors on that theme then our favorite child
is always being taught a whole lot. Have fun with the rest of
the new year. You're doing a stunning job.

Also visit my page ... ervaringen forum everfx minimum borgsom: https://nl.naildesigner-fachforum.de/geld-investeren/556/everfx/
Cytować
0 #3 Alisa 2020-01-22 16:26
I truly appreciate this post. I've been looking all
over for this! Thank goodness I found it on Bing.
You've made my day! Thank you again!

my web blog; izkušnje iq option dvig denarja: https://sl.naildesigner-fachforum.de/zasluzek-na-internetu/38/iq-option/
Cytować
0 #2 Vallie 2020-01-21 23:53
You are a very capable person!

Feel free to visit my homepage: forum binary uno mienky: https://sk.hundephysio-harnisch.de/ako-zarobit-peniaze-doma/86/binary-uno/
Cytować
0 #1 Noel 2020-01-07 23:17
Hej, osobiście całkowicie zgadzam się z Twoim wpisem !


My web site ... Ania: http://maliodkrywcy.ilawa.pl/
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

LITANIA DO MATKI BOŻEJ

SPOWIEDŹ

Codziennie w godzinach:
7:00-7:30 i 17:30-18:00

W niedziele i święta:
pół godziny przed każdą Mszą św.