UWAGA! Ta strona Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia używa cookies i podobnych technologii.

Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zrozumiałem
kościół jubileuszowy roku miłosierdzia

8 grudnia zainaugurowaliśmy Rok Święty Miłosierdzia. Nasze sanktuarium jest jedynym Kościołem Jubileuszowym w dekanacie jarocińskim. Udając się w pielgrzymkę do tego kościoła można otrzymać Odpust Zupełny.

 

Rok Miłosierdzia potrwa od 8 grudnia 2015 roku do 20 listopada 2016 roku. Hasłem są słowa "Miłosierni jak Ojciec".  W pierwszy dzień Roku Miłosierdzia w naszej parafii uroczyście otworzyliśmy drzwi święte. Obrzęd ten oznacza otwarcie dla wszystkich wierzących przejścia w stronę zbawienia.

Papież Franciszek wydał rozporządzenia dotyczące odpustów i sakramentu spowiedzi w Roku Miłosierdzia. „Pragnę, aby Jubileusz był żywym doświadczeniem bliskości Ojca, niejako dotknięciem ręką Jego czułości, aby wiara każdego wierzącego umocniła się, a tym samym jego świadectwo stawało się coraz bardziej skuteczne" – pisze we wstępie Franciszek.  Ojciec Święty pragnie, by „jubileuszowy odpust był dla każdego autentycznym doświadczeniem miłosierdzia Bożego, które wychodzi wszystkim naprzeciw z obliczem Ojca, który przyjmuje i przebacza, całkowicie zapominając popełniony grzech”.

Aby uzyskać odpust, wierni mają odbyć krótką pielgrzymkę do Drzwi Świętych otwartych w każdej katedrze i w kościołach wyznaczonych przez biskupa diecezjalnego, a także w czterech bazylikach papieskich w Rzymie.  Jednym z takich kościołów jest nasze Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Golinie, gdzie znajduje się Kaplica Bożego Miłosierdzia. Tam też jest możliwość uzyskania odpustu. Dla Franciszka jest ważne, by ten moment był połączony przede wszystkim z sakramentem pojednania, Eucharystią oraz refleksją nad miłosierdziem. Konieczne będzie, by tym celebracjom towarzyszyło wyznanie wiary, modlitwa za Papieża oraz w intencjach, które nosi on „w sercu dla dobra Kościoła i całego świata”.  Możliwość uzyskania jubileuszowego odpustu mają również ci, którzy nie będą mogli odbyć jubileuszowej pielgrzymki, zwłaszcza ludzie chorzy, starsi i samotni, którzy często nie są w stanie wyjść z domu. W tym celu mają oni „z wiarą i radosną nadzieją przeżywać ten moment próby, poprzez przyjęcie Komunii św. lub uczestniczenie w Mszy św. i w modlitwie wspólnotowej, również za pośrednictwem różnych środków przekazu”.

LITANIA DO MATKI BOŻEJ

SPOWIEDŹ

Codziennie w godzinach:
7:00-7:30 i 17:30-18:00

W niedziele i święta:
pół godziny przed każdą Mszą św.