św. Andrzej odpust

W miniony poniedziałek obchodziliśmy nasz doroczny odpust parafialny św. Andrzeja Apostoła. W tym roku sumie odpustowej przewodniczył syn naszej parafii - ks. Mariusz Andrzejczak. Podczas homilii ks. Mariusz przybliżył sylwetkę św. Andrzeja Ap., wskazał go jako wzór do naśladowania, przytoczył fragmenty Pisma Świętego gdzie mowa była o św. Andrzeju Apostole.

Św. Andrzej Apostoł został powołany przez Pana Jezusa jako pierwszy z grona Apostołów. Skarbu wiary nie zachował wyłącznie dla siebie. Podzielił się nim ze swoim bratem Szymonem, nazwanym później Piotrem. Po Zesłaniu Ducha Świętego, jak głosi tradycja, dawał świadectwo wiary nad Morzem Czarnym, w Grecji i na Rusi. Wielkim poświadczeniem wiary Andrzeja Apostoła była śmierć na krzyżu w kształcie litery "X".