Taczak 2015

Podczas Święta Niepodległości nasza parafia otrzymała nagrodę Burmistrza Jarocina im. Stanisława Taczaka za zasługi dla Ziemi Jarocińskiej.

Statuetką, która jest miniaturką pomnika stojącego na rynku w Mieszkowie, honorowane są osoby i organizacje za osiągnięcia w dziedzinie oświaty i wychowania, kultury i ochrony zabytków, sportu i turystyki, ochrony zdrowia, ochrony środowiska, które przyczyniają się do rozwoju i promocji gminy Jarocin.

Kapituła argumentując ten wybór podała "Parafia w Golinie jest jednym z największych mecenasów kultury nie tylko na terenie Gminy Jarocin, ale również w Wielkopolsce. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia jest dziedzictwem kultury o znaczeniu międzynarodowym, licznie odwiedzanym przez pielgrzymów z kraju i zagranicy. Dzięki zaangażowaniu parafian została odnowiona znaczna część bezcennego XIV-wiecznego Sanktuarium. Rozmach wykonanych prac w ciągu ostatnich lat był imponujący. Ogromne znaczenie ma niebywałe zaangażowanie lokalnej społeczności w działania renowacyjne. Parafianie wspólnie zebrali ponad 420 tysięcy złotych, podczas gdy wartość wszystkich działań przekroczyła 2 mln złotych."

fot. Michał Skrzypczak