UWAGA! Ta strona Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia używa cookies i podobnych technologii.

Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zrozumiałem
Taczak 2015

Podczas Święta Niepodległości nasza parafia otrzymała nagrodę Burmistrza Jarocina im. Stanisława Taczaka za zasługi dla Ziemi Jarocińskiej.

Statuetką, która jest miniaturką pomnika stojącego na rynku w Mieszkowie, honorowane są osoby i organizacje za osiągnięcia w dziedzinie oświaty i wychowania, kultury i ochrony zabytków, sportu i turystyki, ochrony zdrowia, ochrony środowiska, które przyczyniają się do rozwoju i promocji gminy Jarocin.

Kapituła argumentując ten wybór podała "Parafia w Golinie jest jednym z największych mecenasów kultury nie tylko na terenie Gminy Jarocin, ale również w Wielkopolsce. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia jest dziedzictwem kultury o znaczeniu międzynarodowym, licznie odwiedzanym przez pielgrzymów z kraju i zagranicy. Dzięki zaangażowaniu parafian została odnowiona znaczna część bezcennego XIV-wiecznego Sanktuarium. Rozmach wykonanych prac w ciągu ostatnich lat był imponujący. Ogromne znaczenie ma niebywałe zaangażowanie lokalnej społeczności w działania renowacyjne. Parafianie wspólnie zebrali ponad 420 tysięcy złotych, podczas gdy wartość wszystkich działań przekroczyła 2 mln złotych."

fot. Michał Skrzypczak

LITANIA DO MATKI BOŻEJ

SPOWIEDŹ

Codziennie w godzinach:
7:00-7:30 i 17:30-18:00

W niedziele i święta:
pół godziny przed każdą Mszą św.