Odpust w Golinie

Za nami kolejny odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Golinie. Jak co roku w uroczystościach, które trwały trzy dni brały udział tłumy wiernych. W tym roku do golińskiego sanktuarium po raz pierwszy przybyła pielgrzymka z Mieszkowa, a w niedzielne popołudnie miał miejsce piknik rodzinny. Ponadto podczas sumy odpustowej Dekanat Jarociński obrał sobie za patronkę golińską Matkę Bożą Pocieszenia.

Uroczystości odpustowe rozpoczęły się już w piątek poranna Mszą św. Wieczorem po Mszy św. za zmarłych odbiła się procesja na miejscowy cmentarz, podczas której odmawiano modlitwy za zmarłych.
W sobotę do sanktuarium  przybyli strażacy z okolicznych powiatów. Była to ich piąta pielgrzymka do golińskiego sanktuarium.

V Pielgrzymka strażaków

Ponadto w sobotę pielgrzymi mogli skorzystać z sakramentu pokuty. Główne uroczystości odpustowe rozpoczął wieczorny Apel Jasnogórski w intencji Ojczyzny oraz Msza św. wigilijna.

W niedzielę rano odśpiewano Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny, a o godz. 8.00 i 10.00 pielgrzymi mogli uczestniczyć we Mszy św. Przed sumą odpustową tradycyjnie proboszcz golińskiej parafii – ks. Janusz Pytlik przywitał pielgrzymki. W tym roku oprócz pielgrzymów z Jarocina, Siedlemina i Witaszycach do Goliny przybyli pątnicy z Mieszkowa.

Pielgrzymka z Jarocina

Pielgrzymka z Witaszyc

Pielgrzymka z Siedlemina

Pielgrzymka z Mieszkowa

Sumie odpustowej w tym roku przewodniczył ks. Kanonik Tadeusz Malchrowicz - proboszcz z Wilkowyi.

Podczas sumy odpustowej nasz Dekanat jarociński obrał za patronkę golińską Matkę Bożą Pocieszenia.
Popołudniu na placu przy kościele miał miejsce piknik rodzinny. Uroczystości odpustowe zakończył Apel Jasnogórski i Msza św.