Urodził się 30.10.1906 roku w Rzeszynie niedaleko Strzelna. Maturę zdał w 1927 r. i wstąpił do Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 12.06.1932 r. z rąk ks. kardynała Hlonda. Pierwszą placówką młodego wikariusza był kościół farny w Bydgoszczy. Po pięciu latach wikariatu został skierowany jako proboszcz do Goliny. Jego staraniem rozpoczęła swą działalność Krucjata Eucharystyczna. Prowadził ją ks. W. Kamiński przy pomocy p. Rogackiej -nauczycielki. Działalność tego młodego kapłana przerwana została jednak przez okupację niemiecką. Już na początku wojny ks. W. Kamiński został przewieziony do obozu w Dachau. Zaraz po uwolnieniu z obozu został zaangażowany jako duszpasterz wśród Polonii Francuskiej i zastępcą kapelana Wojsk Polskich w Lilie. Już 1.09.1945 r. wrócił transportem radzieckim i 14.09 1945. r. zameldował się w Jarocinie. Tego samego dnia wrócił do Goliny. Był pierwszym kapłanem w Archidiecezji, który powrócił z Dachau do pracy duszpasterskiej. W roku 1947 ks. W. Kamiński zorganizował wystawę haftów golińskich. W dalszym ciągu pracował gorliwie angażując młodzież i dzieci do większej pracy na chwałę Bożą. Dnia 1 lutego 1952 r. opuścił on Golinę i udał się do Gąsawy gdzie ks. Prymas St. Wyszyński powierzył mu duszpasterstwo. 24 maja 1984r., jadąc na uroczystości wizytacyjne do Gąsawy, uległ śmiertelnemu wypadkowi. Pogrzeb odbył się 27 maja 1984 r. w Gąsawie. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył bp. J. Czerniak, kolega kursowy śp. ks. W. Kamińskiego. Ks. kanonik Wacław Kamiński tytuł kanonika honorowego kolegiaty kruszwickiej otrzymał w roku 1970. Był bardzo systematyczny w pracy administracyjnej jak i duszpasterskiej.