UWAGA! Ta strona Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia używa cookies i podobnych technologii.

Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zrozumiałem
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Odpust Golina 2015

W tym roku nasz Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia obchodziliśmy pod koniec sierpnia. Była to 605 rocznica powstania naszej parafii. Podczas odpustu znajdowały się w naszej parafii relikwie bł. Edmunda Bojanowskiego - autora naszej Litanii do Matki Bożej Pocieszenia.

W piątkowy wieczór udaliśmy się na parafialny cmentarz, gdzie modliliśmy się w intencji zmarłych. W sobotnie popołudnie odprawiona została Msza św. w intencji strażaków, którzy do stóp golińskiej Matki Bożej przybyli w pielgrzymce po raz szósty. W pielgrzymce uczestniczyli druhowie z kilku ościennych powiatów.
W niedzielę o godzinie 11:00 proboszcz Janusz Pytlik wraz z delegacją niosącą feretrony i ubraną w ludowe stroje przywitał piesze pielgrzymki, które przyszły do naszego sanktuarium.  W tym roku powitaliśmy pielgrzymów z Witaszyc, Siedlemina oraz dwie pielgrzymki z Jarocina. Na terenie sanktuarium pielgrzymów witali również uczniowie Szkoły Muzycznej Yamaha z Jarocina, którzy grali pieśni religijne. O godzinie 12:00 rozpoczęła się uroczysta Suma odpustowa, której przewodniczył ks. Kanonik Krzysztof Gabryelczyk - proboszcz z Twardowa.

Podczas odpustu wśród nas obecne były  relikwie bł. Edmunda Bojanowskiego - autora naszej Litanii do Matki Bożej Pocieszenia.

Popołudniu na terenie przy kościele odbył się festyn.

Po każdej mszy świętej wierni mogli zakupić specjalne WOTA (certyfikaty, pocztówki i medaliony), z których całkowity dochód przeznaczony jest na remont golińskiego sanktuarium.

 

 

LITANIA DO MATKI BOŻEJ

SPOWIEDŹ

Codziennie w godzinach:
7:00-7:30 i 17:30-18:00

W niedziele i święta:
pół godziny przed każdą Mszą św.